Skandinávský design: Tipy pro dětské pokojíčky

Skandinávský design: Tipy pro dětské pokojíčky

Skandinávský design je při zařizování interiéru velmi oblíbený po celém světě. Jednoduchost, minimalismus a funkčnost jsou vlastnosti, které odlišují skandinávský styl od ostatních designových trendů. Přestože vznikl v severských zemích, oblibu získal v celém světě.

Bílé stěny, jemné pastelové palety barev a nápadný moderní nábytek jsou jen některé z prvků, které můžete ve skandinávském designovém interiéru najít. A nejsou to jen obývací pokoje a kuchyně, které zažívají boom v souvislosti s tímto trendem. V rodinách s dětmi jsou nyní velmi oblíbené dětské pokoje ve skandinávském stylu.

Skandinávský design se zaměřuje na kvalitu před kvantitou, upřednostňuje jednoduchost, podporuje klidové a hrací zóny, které tak rodiče začleňují do pokojů svých dětí. Skandinávský design povzbuzuje děti, aby využívaly jednotlivé části místnosti k různým činnostem a zároveň pomáhá vytvářet uklidňující atmosféru, ve které si děti mohou odpočinout, růst a hrát si. Kvalitní nápadité hračky a inovativní design jsou jádrem skandinávského designu. Pokud byste chtěli začlenit skandinávský design do pokoje vašich dětí, pak je zde několik tipů jak začít :

1.  Bílé a pastelové barvy jako základ

Vyberte neutrální barevnou paletu. Bílé stěny a jemné pastelové barvy, které vzájemně ladí a doplňují se, budou fungovat nejlépe.

Knopky na nábytek BEARKY | e-shop Oskárek.cz (oskarek.cz)

2.  Tapety s motivem hor 

Pokud preferujete tapety, zvolte zábavné a hravé tapety, která jsou stále stylové. Design mapy světa nebo tapeta se siluetou hor jsou pro skandinávský styl dobrou volbou.

3.  Výrazné barvy jen jako doplněk

Nebojte se barev. Ačkoli skandinávský design je hodně o bílých stěnách, výrazné barvy jsou zajímavým doplňkem, a to zejména v dětských pokojích. Ale snažte se o jednoduchost. Zvolte raději více pastelových barev a jen jednu až dvě výrazné a odvážné.

nástěnka myši

MYŠIČKOVÁ provázková nástěnka| Oskárek.cz (oskarek.cz)

4.  Jednoduchý nábytek

Jděte do klasického jednoduchého nábytku. Budete ho pak moct snadno obměňovat a přemisťovat podle nálady a věku dětí. Využití prostoru je pro pokoj ve skandinávském stylu velmi důležité, proto volte multifunkční kousky, které lze snadno uspořádat jinak a přesouvat.

knopky mrak

Knopky na nábytek sladké sny | Oskárek.cz (oskarek.cz)

5.  Naučné dekorace a hračky

Investujte do dětských hraček, které jsou kvalitní, pěkné a třeba i edukativní. Vydrží tak dětem dlouhou dobu a  mohou pak dokonce posloužit i další generaci.

Maxi stojánek nejen na pastelky PTÁČCI | Oskárek.cz (oskarek.cz)

6.  Světlo v pokoji

Abyste docílili co nejvíce světla v místnosti, zvolte bílé podlahy, zrcadla a světlé závěsy. Čím světlejší a vzdušnější pokoj je, tím lépe.

7.  Úložné koše a boxy na hračky

Chcete-li aby pokoj působil relaxačně a přitom uklizeně, budete muset investovat do úložného prostoru. Dobře vám poslouží úložné koše a boxy na hračky, které jsou nejen veselým doplňkem pokojíčků, ale ještě naučí děti pořádku.

Dřevěné trio bedýnek na kolečkách na hračky MÉĎA | Oskárek.cz (oskarek.cz)

8.  Polštářky s geometrickými vzory

Skandinávský design je také hodně o využití bytového textilu. Použijte vzory jako jsou geometrické obrazce v neutrálních tónech. Různé polštářky a přehozy pokojíček pěkně zútulní.

9.  Kvalitní dětská postel je základ

Postel je klíčovým prvkem v každé ložnici, takže zvolte moderní dětskou postel s jednoduchým rámem. Postel rozveselte hravým povlečením, aby se děti na spaní těšily.

10.  Držte se hesla méně je více

Dekorace a doplňky vybírejte pečlivě, aby jich v pokojíčku nebylo příliš mnoho. Snažte se vybírat funkční kousky jako zajímavé světlo nebo zábavné dětské hodiny na zeď.

Dětské nástěnné hodiny PTAČÍ sněm bílé| Oskárek.cz (oskarek.cz)

Nejdůležitější je, abyste si při zařizování dětského pokoje užili spoustu zábavy a aby se vašim dětem líbil.

Vaše komentáře

Zanechte nám Váš názor