Poštovní schránky v originálním kabátě

Poštovní schránky v originálním kabátě

Ručně psaných pohledů, dopisů a přání bezpochyby ubývá. Stále ale pošťáci roznáší spoustu dopisů z bank, úřadů, složenek, časopisů, novin a v neposlední řadě je schránka útočištěm více či méně oblíbených reklamních letáků. Bez poštovních schránek a vhozů se prostě neobejdeme.

Schránka na dopisy může být nejen praktická ale také krásná a originální

V bytových domech jsou schránky na dopisy nebo poštovní vhozy většinou jednotné a umístěné v bloku uvnitř chodby u domovních dveří. Na rodinných domech je tomu jinak. Schránky zde mohou být nejen funkční a praktické, ale zároveň dokáží svým designem proměnit vchod do domu v nepřehlédnutelný kousek. Poštovní schránky dokáží ozdobit vzhled branek, vrat, dveří a domů stejně jako zajímavý obraz v interiéru.


Chodí vám často balíčky? Tato schránka je dost velká na to, aby pojala nejen obálky, ale také menší balíčky, například s bižuterií.

Originální poštovní schránka ze dřeva Dům v Žatci|e-shop Oskárek.cz (oskarek.cz)

Jaký materiál a velikost poštovní schránky zvolit?

Schránka nemusí být jen kovová, jak ji většinou známe. Neplatí žádná pravidla, jak má taková schránka vypadat. Může být menší, určená především na dopisy, nebo větší, aby se do ní vešly bez pomačkání i časopisy. Pouze na stočené noviny zas poslouží schránka ve tvaru trubky. Vedle různých typů převážně plechových schránek, které nabízí řada výrobců, objevíme originální dřevěné nebo keramické schránky. A při procházce ulicemi občas narazíme na unikáty, které vznikly díky fantazii a šikovným rukám jejich majitelů. Některé jsou také vtipné a úsměvné. Záleží jen na majiteli domu, chaty nebo chalupy, zda zvolí typizovaný model, nebo originální kousek od kováře, truhláře či keramika.

Originální dřevěná poštovní schránka CVRLIKAJÍCÍ | e-shop Oskárek.cz (oskarek.cz)

Kde umístit poštovní schránku?

Poštovní schránky jsou v nabídce v různých velikostech, tvarech, barvách a povrchových úpravách. Schránku vybírejte podle toho, kde bude umístěna a také podle toho, jakou poštu očekáváte. Pokud máte vchod hned z ulice, je dobré ji umístit ke dveřím. Pokud máte branku a k tomu ještě psího hlídače, je dobré ušetřit pošťáka a umístit schránku na branku nebo na plot. Schránky jsou většinou opatřeny vrchním plněním. Některé mají přesah stříšky, která zajišťuje těsnění proti dešti, aby vám korespondence či letáky nezvlhly.

Vrchní plnění schránky určené na chalupu

Jestli nechceme na dům či plot umístit poštovní schránku, můžeme si pořídit dveřní vhoz. Ten se vyrábí buďto s klapkou, nebo bez klapky. Aby se vhozená pošta nepovalovala na podlaze, lze na druhou stranu dveří umístit koš nebo uzamykatelnou schránku. Jestli máme u vrat zděný sloupek, lze do něj zazdít poštovní schránku sestávající z předního vhozu a zadního výběru. Může být opatřena jmenovkou a některé modely i zvonkem nebo hovorovým modulem.

Poštovní schránka s měděnou stříškou od Oskarek.cz je odolná vlivům počasí a lze ji umístit na plot či vrátka.

Líbí se vám, když je vše sladěné?

Schránky můžete ve stejném stylu doplnit i popisným číslem a cedulkou se jménem.

Rádi byste si vyrobili originální poštovní schránku sami?

tím, že si zakoupíte polotovar dřevěné poštovní schránky a sami ji doladíte dle vašich představ. Můžete ji pomalovat akrylovými barvami, dozdobit mozaikou nebo jen přelakovat venkovním lakem.

Polotovar poštovní schránky můžete zakoupit u nás v obchůdku Velká poštovní schránka k vlastnímu tvoření | e-shop Oskárek.cz (oskarek.cz). Přírodní schránku je dobré nejdříve natřít prostředkem proti plísním např.Lignofix.

Nachystali jsme pro vás testovací sadu kvalitních akrylových barev MAIMERI, které sami používáme na malování. Napište nám, o jaké barvy máte zájem a my vám je nachystáme testovací sada barev Maimeri Acrilico - 7 odstínů barev (oskarek.cz).

Závěrem přinášíme inspiraci poštovních schránek z našich cest

Vaše komentáře

 1. Oskárek

  Dobrý den, vyrábíme také schránky na přání. Určitě nám můžete poslat fotku a vaši představu a domluvíme se.

 2. Monika Böhmerova

  Dobrý den ráda bych se zeptala jestli je možné udělat schránku na prani ( milovanou v motivu batovskeho domečku- cihloveho) můžu vám zaslat i foto Děkuji za info

 3. Oskarek

  Velikost schránky je daná. Schránky vyrábíme již přes 10let a rozměry jsme vypilovali tak, aby do schránky vlezly i poštovní zásilky o velikosti A4.

 4. Yvona Svatošová

  Dobrý den. Rda bach se zeptala, zda si můžu zvolit velikost dřevěné schránky nebo máte předem dané rozměry ? Velikost 43 výška je pro nás velká. Děkuji za odpověď. Svatošová

Zanechte nám Váš názor