Výroba dřevěných jmenovek na dveře

Možná byste si chtěli vyrobit na dveře originální jmenovku a nevíte, jak na to. Opravdu to není nic složitého. Ukážeme vám, jak na to.

Cedulku si můžete vyřezat z překližky sami, to ale potřebujete lupínkovou pilu a nebát se s ní řezat. 

Pokud pilu nemáte, pomohli jsme vám a cedulku vyřezali za vás. Koupit si ji můžete u nás v obchůdkuDoručíme vám cedulku, hlavy a drátky.

A co teď? Nyní si nachystejte akrylové barvy, které jsme vám u nás v obchůdku také nachystali.

A pak už můžete začít! Vezměte štětec a pusťte se do práce. Malujte nejdříve světlé plochy a poté tmavé. Akrylové barvy sice většinou dobře kryjí, ale některé barvy jako třeba žlutou na černou byste pak zbytečně nanášeli v několika vrstvách.

Nechte barvy zaschnout a poté přilepte hlavy postaviček a domalujte těla. Můžete použít jakékoliv lepidlo na dřevo, nám se osvědčil herkules.

Opět necháme několik minut zaschnout a poté celou cedulku přelakujeme lakem. Pokud budete mít cedulku na venkovních dveřích, použijte venkovní nebo lodní lak. 

Na závěr pak domalujeme kontury a dopíšeme text na cedulku. Kontury můžete malovat velmi tenkým štětečkem nebo lihovou fixou. Z našich dlouholetých zkušeností doporučujeme fixy EDDING, které se ani po opětovném přelakování nerozpijí a jsou stálé.

Pak už stačí do předvrtaných otvorů navléct drátky, kleštičkami zakroutit a dílo je hotovo 

Celý postup si v rychlosti zopakujeme na tomto videu. Více inspirace na domovní cedulky najdete u nás v e-shopu.

Vaše komentáře

Zanechte nám Váš názor