Nezapomenutelná rozlučka se svobodou - kde a jak ji naplánovat

Nezapomenutelná rozlučka se svobodou - kde a jak ji naplánovat

Původ rozlučky se svobodou sahá až do starověkého Řecka, kde byly pořádány oslavy na počest ženichů. Moderní podoba rozlučky se svobodou se vyvinula v 20. století, kdy se rozšířila jako populární způsob oslavy nadcházejícího manželství.

Rozlučka se svobodou (anglicky "bachelor/bachelorette party, hen/stag party") je v posledních letech velmi oblíbená oslava, která se koná před svatbou. 

Kdy se dělá rozlučka se svobodou?

Rozlučka se svobodou se obvykle pořádá těsně před svatbou. Optimální čas pro uspořádání rozlučky je dva týdny až jeden měsíc před svatbou. Udělat rozlučku s předstihem umožní nevěstě a ženichovi mít dostatek času na regeneraci a přípravu na svatbu, aniž by se cítili příliš vyčerpaní nebo ve stresu.

NÁŠ TIP:

Nestiháte rozlučku se svobodou před svatbou? Onemocněla nevěsta, nemohou dojet přátelé nebo jsou místa pro oslavu obsazená? nezoufejte a udělejte místo rozlučky se svobodou akci až po svatbě s výstižným názvem "Vzpomínky na svobodu". Již jsme takovou akci u nás v ateliéru pořádali a bylo to originální, zábavné, sdílely se zážitky ze svatby a akce neměla chybu!

Foto z rozlučky se svobodou v ateliéru Oskarek.cz

Kdo platí rozlučku se svobodou?

Tradičně platí rozlučku se svobodou přátelé a rodina nevěsty nebo ženicha, nikoli oslavenci sami. Obvykle se o náklady podělí všichni účastníci. Nepsané pravidlo říká, že platí tem, kdo rozlučku se svobodou organizuje.

Vzhledem k tomu, že jde ale většinou o bujarý večírek nebo dokonce i celý víkend, není vůbec špatně, když nevěsta či ženich přispějí na část oslav. Například organizátoři mohou zajistit pohoštění, výzdobu, různé aktivity a doplňky a jakmile se večer všichni přesunou do baru, o útratu se postará nevěsta či ženich.

Kde naplánovat rozlučku se svobodou?

Výběr místa musí v prvé řadě zohlednit preference nevěsty a ženicha. Dále musí být místo dostupné pro všechny pozvané a v neposlední řadě hraje roli rozpočet. 

Existuje mnoho různých aktivit, které lze uspořádat na rozlučku se svobodou. Určitě záleží, zda se jedná o rozlučku se svobodou pro nevěstu nebo se bude loučit ženich, protože jejich představy o ideální zábavě se často liší.

Foto z rozlučky se svobodou v ateliéru Oskarek.cz

Rozlučka se svobodou nevěsta

Nevěstiny rozlučky bývají obvykle elegantnější a více připravené než ty pánské. Kamarádky se postarají o pečlivou výzdobu, stylové doplňky nevěsty, aby nevěsta co nejvíce vynikla, dobré občerstvení a láhev šampaňského. Vše si vychutnávají třeba ve vířivce v rámci wellness odpoledne, a večer pak společně vyrazí do víru města. Divočejší verze dámské rozlučky se může skládat z jízdy limuzínou, návštěvy pánského striptýzu a večera plného drinků a koktejlů.

Některé nevěsty pak preferují více soukromí a raději si s několika nejbližšími kamarádkami koupí letenky a vyrazí na krátkou dovolenou k moři. Tam si pronajmou vilku a užijí si společné chvíle po svém. Rozlučka se svobodou může mít mnoho podob, ale při plánování je nejdůležitější myslet na přání a osobnost nevěsty, aby si tento zvláštní večer skutečně užila.

NÁŠ TIP na oblíbené aktivity na rozlučku se svobodou: 

Večírek: Uspořádat večírek v klubu nebo baru s přáteli s lekcí profesionální tanečnice.

Wellness: Vyrazit na wellness den nebo víkend s přáteli na pěkné a klidné místo.

Sport: Uspořádat sportovní utkání nebo turnaj s přáteli. Mělo by se jednat o oblíbený sport nevěsty. Pokud některá z kamarádek dělá jógu, můžete rozlučkový den zahájit tím, že si v parku uděláte jóga probuzení, po kterém bude následovat snídaně v kavárně.

Cestování: Vyrazit na výlet nebo zájezd s přáteli. Dnes je moderní vyjít na nějaký kopec, kde si skupinka udělá piknik a nesmí chybět plechovka prosecca pro každého!

Kreativní aktivity: Uspořádat kreativní aktivity jako jsou různé tvořivé kurzy.

Nezapomenutelná rozlučka se svobodou v ateliéru

Pokud hledáte program na rozlučku se svobodou a nevíte, kde ji uspořádat, máme pro vás skvělý tip. 

V našem ateliéru je krásně útulno a barevno a když se sejde dobrá partička kreativních i nekreativních nadšenců, tak je tam i velká zábava. Můžeme vám nachystat zábavu přímo na míru pro vaši skupinku nebo si vyberte z naší nabídky.

A jak taková rozlučka probíhá? Sejde se skupina veselých kamarádek s překvapenou nevěstou, popíjí připravené prosecco a čarují s barvami. Že jste ještě nikdy nedrželi štětec v ruce? To vůbec nevadí, my vám vše ukážeme, malovat dovede každý a budete příjemně překvapeni, co všechno dokážete. Na tuto akci budete zaručeně rády vzpomínat i za několik let. Více informací k této rozlučce se svobodou najdete zde Nezapomenutelná rozlučka se svobodou v Brně ❤️| Oskárek.cz (oskarek.cz)

Dámská rozlučka se svobodou je obvykle pestřejší na výzdobu a tematické doplňky. Připravte stylová trička s vtipnými nápisy pro všechny účastnice a nezapomeňte nevěstě obléknout zářivou tylovou sukni a nasadit korunku. Velký dojem udělají personalizované nafukovací balonky, sladkosti, barevné girlandy a samozřejmě i vtipné dárky.

Foto z rozlučky se svobodou v ateliéru Oskarek.cz

Rozlučka se svobodou ženich

Mnoho lidí si představí divoký večírek plný kvalitního alkoholu a atraktivních žen, který končí náročným ránem. I muži se však dokážou bavit na úrovni – mohou si dopřát privátní wellness, adrenalinové zážitky, pronajmout luxusní vůz na víkend, vyrazit na střelnici, nebo si objednat degustaci piva. Někteří si dokonce pronajmou loď a užijí si privátní plavbu.

Ačkoli hry, výzdobu a speciální oblečení řeší více ženy, i přátelé ženicha mohou připravit zábavný manželský kvíz nebo si zahrát oblíbený beer pong. Co se týče společných outfitů, muži obvykle volí jednodušší varianty, jako jsou vtipná trička nebo stylové prvorepublikové či vězeňské kostýmy.

Hry na rozlučku se svobodou

Vtipné úkoly: 

Připravte seznam vtipných úkolů, které musí nevěsta nebo ženich splnit během večera. Úkoly mohou zahrnovat například zpívání na veřejnosti, získání cizího podpisu nebo tančení s neznámým člověkem.

Příklad úkolů pro nevěstu:

1.Posbírej od kolemjdoucích 9 polibků a 5 objetí.

2.Získej 3 lidi, kteří tě pozvou na drink.

3.Přesvědč číšníka, aby si sundal tričko.

Za každý nesplněný úkol čeká nevěstu vypití jednoho drinku!

Rozlučková klasika

Každá ze zúčastněných dámiček koupí jedny kalhotky, o nichž si myslí, že nejvíce vystihují její osobu. Úkolem nevěsty je veškeré kalhotky správně přiřadit.

Beer pong: klasická hra na večírek, která nikdy nezklame. Rozdělte hosty do týmů a hrajte beer pong. Hra se může hrát s pivem nebo jiným nápojem dle preference.

Lov na poklad: Připravte seznam věcí, které musí nevěsta nebo ženich během večera najít nebo získat. Může to být například růže, podpis cizince nebo nějaký konkrétní předmět. Vítězem je ten, kdo první najde všechny položky.

Příběhy z minulosti Každý host napíše na papír nějakou vtipnou nebo zajímavou příhodu, kterou zažil s nevěstou nebo ženichem. Nevěsta nebo ženich pak hádají, kdo danou příhodu napsal.

Foto z rozlučky se svobodou v ateliéru Oskarek.cz

Dárky na rozlučku se svobodou

Můžete darovat nevěstě či ženichovi něco na památku, aby na vydařenou rozlučku se svobodou nikdy nezapomněli. Dárky však mohou být i vtipné jako například:

Můžete darovat nevěstě či ženichovi

Humorné tričko: Darovat nevěstě tričko s humorným nápisem, jako je "Nejsem už svobodná" nebo "Nyní jsem ženatá, takže mě můžete ignorovat".

Kuchařská kniha: Darovat nevěstě kuchařskou knihu s názvem "Jak vařit pro svého manžela" nebo "Jak vařit pro svého muže"

Párty maska: Darovat nevěstě masku s obličejem jejího budoucího manžela nebo s nápisem "Jsem ženatá"

Přezdívka: Zaregistrovat nevěstu pod přezdívkou, jako je "Paní X" nebo "Paní Y" na sociálních sítích nebo v online herní komunitě.

Humorný náramek: Darovat nevěstě náramek s nápisem "Jsem ženatá" nebo "Jsem zadaná"

Foto z rozlučky se svobodou v ateliéru Oskarek.cz

Vaše komentáře

Zanechte nám Váš názor